MASÁŽ & BAŇKOVÁNÍ

  • Poliklinika Palackého
  • 27.6.2018

Na speciální masáž s baňkováním /45 min., 600 Kč/ se můžete objednat e-mailem  nebo telefonicky na 251 116 600 k paní Janě Mikulové. Jana Mikulová v roce 2015 absolvovala kurz masér ve zdravotnictví u Stanislava Herverta, šéfmaséra olympijského týmu a ve studiu lidského těla pokračovala získáním certifikátů: manuální lymfodrenáž, baňkování, technika Gua Sha, indická masáž hlavy, sportovní a klasická masáž, masáž proti celulitidě a formování postavy.

O masáži

Klasická masáž je nejčastěji používaným druhem masáže. Využívá se především jako masáž léčebná a na doléčení prodělaných onemocnění. Také se velmi účinně využívá jako preventivní prostředek proti vzniku mnoha vážných onemocnění páteře, ale i jiných orgánů těla. Je velmi vhodná u chronických bolestivých stavů, kde napomáhá uvolnění bolestivých spazmů a blokád vzniklých v důsledku různých úrazů a přetěžování organismu. Masáž přivádí čerstvý kyslík do tělesných tkání, což napomáhá odbourání odpadních látek, urychluje léčení po zraněních a podporuje zotavení z nemoci. Masáž má celkový uklidňující a nebo povzbuzující účinek na tělesnou výkonnost a ovlivňuje stav centrální nervové soustavy.

O baňkování

K ještě lepšímu výsledku napomáhá terapie Baňkováním. Je jedinečná tím, že jako málokterá metoda docílí tak intenzívního prokrvení masírované tkáně. Již po jednom zákroku se může dostavit neočekávaná úleva. Baňkováním se zlepšuje prokrvení zatuhlých svalů, lépe se detoxikuje organismus, příznivě působí na lymfatický systém, baňkování příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním, přináší úlevu při astmatu, zánětech průdušek a kašli, při migrénách. Baňkování spočívá v přikládání skleněných nádobek na pokožku. Vzduch v baňce se před aplikací zahřeje a vytvoří se v něm podtlak. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je však naprosto bezbolestivá, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže.