Kondiční cvičení na velkých míčích, kondiční cvičení s overbally, energetické cvičení, cvičení k prevenci bolesti zad.

Zajímá Vás, kdo o Vás na Poliklinice Palackého pečuje? Seznamte se s naším zdravotnickým personálem.

Pohybový program s fyzioterapeutem

180 Kč45 minut
  • Cena včetně DPH.

Pohybový program

1620 Kč10 x 45 minut
  • Cena včetně DPH.

Vybírat můžete z následujících skupinových lekcí:

KOLENO, PLOSKA, KOTNÍK

Během několika cvičení dochází ke zvýšení aktivity chodidla, kotníků a kolen, která ovlivňují celkové držení těla, tím se optimalizuje práci těla ve statických i dynamických situacích. Cvičení navštěvují zejména klienti po operacích měkkých částí kolen, bortítí se klenby a vbočených palců. Pacienti si během několika lekcí cvičení osvojí a jsou poté schopni pokračovat samostatně. Postupuje se od jednoduchých cviků ke složitějším, které kladou větší nároky na uvědomění, koordinaci-stabilitu. Zpestřením je cvičení s pomůckami a na nestabilních plochách.

HLUBOKÝ STABILIZAČNÍ SYSTÉM – celá páteř

Cvičení zaměřující se na bolesti páteře, které trápí většinu z nás. Cvičením hlubokého stabilizačního systému páteře /HSSP/ se snažíme postihnout samotnou příčinu problému, která bývá nejčastěji
v chybné stabilizační funkci trupu a tím i celého těla. V každém z těchto cvičení se nejdříve zaměřujeme na pochopení a dále upevnění stabilizační schopnosti trupu. Poté postupujeme do sousedních segmentů a úpravy celkového držení těla. Pravidelným cvičením dochází optimalizaci svalového napětí, ke snížení přetěžení a tím bolestivosti. Náročnost cvičení se v průběhu lekce pomalu zvyšuje. Práce s dechem je taktéž nedílnou součástí cvičení. Názvy skupinového cvičení zdůrazňují jejich zaměření na jednotlivé oblasti.

ABY ZÁDA NEBOLELA

Rehabilitační cvičení zaměřené na páteř učí pracovat s tělem. Během cvičení se obnovuje optimální držení těla, posilují zádové a břišní svaly, zlepšuje se funkce páteře a její pohyblivost. Cvičení má preventivní charakter, ale také chronické bolesti zad se díky němu výrazně redukují. Neklade žádné zvýšené nároky, je vhodné i pro naprosté začátečníky. Lze je zvolit jako kompenzaci k jednostrannému přetěžování pohybového systému sedavým zaměstnáním. Může být doplněno o strečink dle potřeb cvičenců.

PILATES

Metoda Pilates, dnes známá zejména z fitness center, byla založena v nemocnici jako rehabilitační cvičení. Díky propojení těchto dvou světů se tak při cvičení Pilates nejen zadýcháte a trošku zapotíte, ale naučíte se i správně dýchat, zlepšíte své držení těla, odbouráte stres a posílíte střed těla tzv. „core“. K tomu, jakožto cvičení zdravotnímu, je v hodinách zajišťována maximální kontrola správnosti provádění cviků.

FIT pro ženy

Trápí Vás bolesti v oblasti pánve či zad? Chcete se konečně dostat do kondice? Právě pro Vás tu je cvičení pro posílení svalů pánevního dna v kombinaci se cvičením stabilizace těla, zaměřené na oblast pánve, bederní páteře a kyčelních kloubů i další části těla s využitím různých pomůcek. Vhodné pro ženy po porodu, ženy s inkontinencí, prolapsem pánevních orgánů, po hysterektomii, po operaci pánevních orgánů, při funkční sterilitě, popř. muže s inkontinencí či po operaci prostaty. Neklade žádné zvýšené nároky, je vhodné i pro naprosté začátečníky.

JÓGA

Jóga je světoznámý, několik tisíc let starý systém, vyvinutý pro lepší poznání a ovládání psychofyzických funkcí vlastního organizmu. Pravidelným cvičením jógy vyrazíme na cestu za dosažením plného tělesného a duševního zdraví. Po této cestě budeme kráčet uvolněně, bez dřiny, soutěživosti a honby za úspěchem. Jóga vám pomůže zlepšit sebeuvědomění, tělesnou a psychickou kondici. Harmonickým propojením dechu a pohybu při cvičení, vznikne zvyk plynule dýchat i v běžném životě. Po cvičení se budete cítit osvěžení, uklidnění a připraveni obstát v každodenním životě. Naučíte se sestavu ásan, kterou pak budete moct cvičit sami doma. Jak říkal Svami Satjánanda: „Jóga je dědictvím minulosti a kulturou budoucnosti“. Staňte se součástí této kultury.

Poloha v centru Prahy

předního rehabilitačního pracoviště

Odborně vyškolený personál

příjemné prostředí

Dlouholetá tradice

předního rehabilitačního pracoviště